Blog
Gołębiewski DC
goldark
goldark ekonomista, polityka, brydż
1 obserwujący 30 notek 16903 odsłony
goldark, 11 grudnia 2016 r.

Koniec Androida i IOSa na urządzeniach mobilnych?

1088 43 0 A A A

Wielkimi krokami zbliża się przewrót w dziedzinie sposobu korzystania z aplikacji komputerowych oraz internetu. Staje się tak za sprawą firmy Microsoft, która zapowiedziała, że Windows 10 będzie działał na każdym urządzeniu. Do tej pory na smartfonie czy tablecie nie można było uruchamiać pełnych wersji aplikacji i gier. Od roku 2017 to się zmieni. System Windows 10 będzie działać na urządzeniach z procesorami Snapdragon o architekturze ARM. Te obsługują tablety i smartfony właśnie.

Jeżeli konkurencja, czyli Google ze swoim Androidem oraz Apple z IOSem nie podejmą kroków zaradczych to czekają nas ogromne przetasowania w udziałach na rynku urządzeń mobilnych.

Podczas konferencji WinHec zorganizowanej w chińskim Shenzen zademonstrowano działający Windows 10 na urządzeniu sterowanym procesorem Snapdragon 820 w specyfikacji z początku 2016 roku. Parę tygodni temu koncern Hewlett Packard zaprezentował telefon o podobnych parametrach działający pod kontrolą Windowsa. Premierę tego smartfonu zapowiedziano na rok 2017. 
Dopiero teraz stał się  widoczny cel strategii Microsoftu, który porzuca zakupioną od firmy Nokia technologię i sprzęt mobilny Lumia. Na bazie tej technologii przetestował tworzony Windows Mobile przy pomocy społeczności skupionej wokół projektu Insider oraz zrezygnował z produkcji telefonów. Wszystko po to, aby zbudować infrastrukturę systemową, która będzie działać na urządzeniach niezależnie od ich architektury, wielkości i dotychczasowego przeznaczenia. 
Jeżeli Microsoft spełni swoje obietnice to na rynku urządzeń mobilnych nic już nie będzie takie jak dziś.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Uwaga! Zmieniliśmy sposób komentowania, ale nadal możesz przeczytać stare komentarze do tego wpisu.

Zobacz komentarze

Tematy w dziale Technologie